Home Interior / Exterior Obůrka Stará Myslivna Konopiště
Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)English (United Kingdom)
Fast Contact

Restaurant
Stará Myslivna
Konopiště 2
256 01 Benešov
Tel. reservations:
+420 317 700 280
Fax Office:
+420 317 701 804
E-mail: myslivna@igcpraha.cz

Operator

IGC - International Gurman Club s.r.o.
Jahodnická 20/795
198 00 Praha 9
Tel.: +420 281 865 445
Fax: +420 266 610 855
E-mail: igc@igcpraha.cz
www.igcpraha.cz
Announcement
Please note that there is no smoking inside the entire restaurant. Smoking is only permitted in the outdoor gardens.

Stará Myslivna on FACEBOOK

Obůrka Stará Myslivna Konopiště

V Konopišti u Benešova byl realizován úžasný projekt na podporu osvěty v oblasti myslivosti. Vznikla zde obůrka pro lesní zvěř, která je umístěna v bývalém zámeckém parku přímo mezi zámkem Konopiště a budovou stylové lovecké restaurace Stará myslivna.

Obory a později myslivecká činnost v oborách, obornictví, mají v našich zemích dlouhou a bohatou tradici. První zmínky o zřizování obor pocházejí z druhé poloviny 13. Století. Velký rozmach doznalo obornictví zejména v 15. – 17. Století a ve značném rozsahu se udrželo až do 20. století. V současné době udržuje Česká republika světový primát v tomto oboru myslivecké činnosti. Základní myšlenkou tohoto projektu bylo vytvoření obory, jako symbolického propojení živé zvěře s historií zámku Konopiště, posledním majitelem zámku F. F. de Este, jeho životní zálibou a také zvěřinové nabídky restaurace Stará myslivna. Další ambicí tohoto projektu je vytvoření osvětového místa popularizující myslivost a lesní zvěř. Pokusit se posunout vnímání mladé generace v této oblasti a představit jí význam, historii a ojedinělé postavení české myslivosti v dějinách světového lovectví. Obůrka se stane součástí stávající naučné stezky v Konopišti. V místech kde obůrka přiléhá k pěším komunikacím (cesta z parkoviště k rybníku a pěšina z parkoviště k zámku) vzniknou tabla informující o zvěři v obůrce, jejím významu ve zdejší myslivosti a historických souvislostech jejího chovu i lovu v Konopišti.

Výběr zvěře do obůrky vychází nejenom z biologického, nekonfliktního soužití jednotlivých druhů zvěře, ale i soužití zvěře a okolní přírody, aby nedocházelo k devastaci lesa. Dále pak i z historických souvislostí a tradice myslivosti ve zdejší lokalitě a také divácké atraktivitě těchto zvířat. Zvěř do této obůrky je vybrána z krotkých chovů, kde je zvyklá na přítomnost lidí. Do obůrky byly zvoleny tři druhy - daněk skvrnitý, jelen sika Dybowského a muflon. V současné době se zde nachází čtyřletý daněk Bohouš, tříletá daněla Barunka, dvouletá daněla Alice a šmolka Bětuška, dále pak Muflon Mirek a muflonka Jaruška. Následuje jelen Dybowského Jirka a laň Dybowského Olga.

News

PŘIJMEME KUCHAŘE a BRIGÁDNÍKY.

Volejte do restaurace.

Zajímavosti restaurace
Operating Hours

PO-ČT od 11.00h. do 21.00h.

PÁ-SO od 11.00h. do 22.00h.

NE od 11.00h. do 21.00h.